Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu; Yaş aldıkça yüzümüzdeki yağ dokusu azalır, yüz kemiklerimiz küçülür, yüzün bağ dokusu gevşer ve cildimiz matlaşır. Göz altı, dudak yanak bileşkesi gibi alanlarda çöküklük ve derinleşmeler görülür.

İnsan vücudunda yağ bulunan bölgelerden kanül (şırınga veya iğne olarak da ifade edilir) yardımıyla alınan yağ hücreleri bir takım saflaştırma aşamalarından sonra istenilen bölgelere enjekte edilir. İlk 3 aylık süreçte kişinin genetik yapısı, beslenme ve yaşam tarzı, alışkanlıkları (sigara, tütün kullanımı) gibi birtakım faktörlere bağlı olarak ortalama %30-40 kadar yağ doku kaybı olabilirse de, kalan yağ hücreleri yeni yaşam alanlarında hayatiyetlerini sürdürecektir. Yağ dokusu arasında bulunan kök hücreler de yeni yaşam alanlarındaki dokunun özelliklerini kazanarak yüzde gençleşmeye katkıda bulunurlar.

Tüm yüze yağ dolgusu yapılabileceği gibi sadece belirli bölgelere (elmacık kemiği, göz altı, nazolabial sulkus dediğimiz dudak yanak bileşkesi, dudak, alın bölgesi) yönelik de dolgunlaştırma işlemi yapılabilir.

Karın ve bacak iç kısmı en sık yağ alınan bölgelerdir. Yağlar ince kanüllerle (şişlerle) çekilip toplandıktan sonra, saflaştırma işlemine tabi tutulur ve atık sıvılarla kötü kalitedeki yağ parçacıkları uzaklaştırılır. Saflaştırma işlemi sonrasında hastaya daha kaliteli yağ verilmiş olur. Saflaştırma uzun dönemde yağın kalıcılık oranını yükselterek ameliyatın başarısı ve hastanın memnuniyetini arttırır.

AMELİYAT SONRASI EN AZINDAN İLK 3 HAFTALIK DÖNEMDE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SİGARA İÇİLMEMELİDİR.

Ameliyat sonrası yağ dokusundaki kayıp ilk 3 aylık döneme yayılır. İlk bir ay içinde enjekte edilen yağ miktarındaki kayıp en fazla miktarda olsa da takip eden 2-3 aylık dönemde de yine yağ miktarında kayıp olmaktadır. Yapılan işlemin nihai sonucunun alınması ise 6 ay -1 yıl arasını bulmaktadır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2022

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.