Kök Hücre Uygulamaları

CİLT GENÇLEŞTİRMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Kök Hücrenin Sihri

Kök Hücre Uygulamaları; Kendi kendini yenileyebilen ( self –renewal )  ve başka hücrelere dönüşebilen (plastisite)  hücrelerdir. Bu iki çok önemli özellik kök hücreleri diğer hücrelerden ayırır ve sayılarının aynı kalması ve özelleşmiş hücrelere ( fibroblast ,kas hücresi ..vs ) dönüşebilmesini sağlar.

Fibrosel Uygulaması :

Bu uygulama esasında kök hücre teknolojisi kullanılarak yaşla birlikte cildimizde azalan ve genç görünümde çok önemli yere sahip olan kollajen üretiminden sorumlu  fibroblastların çoğaltılması ve gerekli bölgelere uygulanması esasına dayanır.Diğer bir ismi de otolog fibroblast uygulamasıdır.


Yüz ve boyun bölgesine ya da skar lı bölgeye lokal anestezik krem uygulaması sonrasında aseptik teknikle enjekte edilir.Etki 3. Aydan itibaren görülmeye başlar ve 4-5 yıl hastada cilt gençleştirmede başarı sağlar .

  • Yüz ve boyun bölgesi  kırışıklık ve çizgilerde,
  • Akne izleri ve çöküntülerde,
  • Akut ve kronik yaraların tedavisinde kullanılır

Bu uygulamada sonuçları etkileyen faktörlerin başında  hastanın yaşı, fotoyaşlanması, sigara ve alkol tüketimi gelir.

YAĞ KAYNAKLI KÖK HÜCRE UYGULAMASI: SVF (Stromal Vascular Fraction )

Yağ dokusundan elde edilen özellikle göbek çevresi dokudan elde edilen erişkin mezenkimal kök hücrenin yapılan son çalışmalarda en etkili olduğu gösterilmiştir.

Özellikle yüzde ciddi hacim kaybı olan, kırışıklıkları artmış hastalarda çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç dökülmelerinde de en etkili enjeksiyon yöntemidir.

Kök Hücre Uygulamaları Fiyatları 2022

Kök hücre uygulamaları fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.